Jdi na obsah Jdi na menu
 


Omyl s hadím chrámem

19. 12. 2009

Hadí chrám v Malajsii

Na ostrově Penang v Malajsii je neobvyklý buddhistický chrám, jenž je domovem smrtelně nebezpečného chřestýšovce, zmijí a dalších hadů. Chrám byl postaven v roce 1850 jako hold místním respektovaným kněžím,kteří se starali o hady.
Místní lidé tvrdí,že chrám byl kdysi plný hadů, kteří se tu usídlili z džungle, aby tady žili. Dnes je chrám turistickou atrakcí a hadi musí být doplňováni odchytem v přírodě.

Chtěla bych znát vaši představu, když se řekne - hadí chrám. Myslím, že spousta lidí má představu jako já. Proto jsem chtěla tento chrám prostudovat a ve skutečnosti se tam i jednou podívat. Nedávno jsme ve škole v zeměpise brali Malajsii, která patří pod Asii. Zavadilo se i o téma a fotografii SNAKE TEMPLE, ale vypadalo to nějak podivně, jinak.
Tak jsem si doma sedla k počítači a začala více zjišťovat o tomto hadím chrámu.

Má představa
Hadí chrám. Představa tohoto lákavého názvu a místa mě velice nadchla a chtěla jsem se tam v budoucnu zajet podívat. Ubytovala bych se v nějakém hotelu v Malajsii, zařídila bych si průvodce do hadího chrámu na další den.  Nedočkavostí bych nemohla určitě ani usnout. Ráno bych se ihned začala oblékat a vybavovat. Jak vždycky v dokumentárních filmech jsou oblečení jako dobrodruzi v džungly (například již zesnulý Steve Irwin). Typická béžová (bushman) košile, kraťasy téže barvy, hlavně fotoaparát (jako správný turista :D ) a další...
   Prodírat se džunglí, vidět na větvích či po zemi různé živočichy, kteří tam žijí, slyšet zvuky a vůni té správné džungle až k liánami a velkými listy banánovníku zarostlou ve skále utvořenou jeskyní. Dorazila bych k
hadímu chrámu.
   Na skále by žili hadi, uvnitř také, všude kolem...  
Vím, trošku naivní představa, ale fakt bych si myslím, žeby to takhle vypadat mohlo.

Skutečnost
Skutečnost mě zklamala. Tento chrám vůbec není v džungli, vůbec není zarostlý liánami, není utvořen přírodou ve skále, ani jedno z toho. Dokonce ani ti hadi tam skoro nežijí.

Obrazek

Trapné. Podle mého názoru. Myslela jsem na opravdový a hady obývaný chrám.
Místo toho leží uprostřed města Bayan Lepas na ostrově Penang v Malajsii.
Chrám je postaven v podobné kultuře jako je čínská či japonská. 
Hadi zde již přirozeně nežijí. Musí se dovážet z odchytu z přírody. 
Uvnitř je moderní oltář, plný vysokých a hubených svíček apod. 

Obrazek

Posuďte sami jestli se Vám líbí spíše představa chrámu v džungli nebo moderní stavba s pár hady na oltáři, okolo sloupů omotaných...atd. 

Mě se líbí spíše představa. Hadí chrám - Snake Temple - mě bohužel sklamal.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář